PARANORMAL GETO
κάντε εγγραφή να μεγαλώσει η παρέα μας..... διαδώστε την σελίδα στους φίλους σας ευχαριστώ προκαταβολικά ; )
PARANORMAL GETO
κάντε εγγραφή να μεγαλώσει η παρέα μας..... διαδώστε την σελίδα στους φίλους σας ευχαριστώ προκαταβολικά ; )
PARANORMAL GETO
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL GETO

κάντε εγγραφή να μεγαλώσει η παρέα μας..... διαδώστε την σελίδα στους φίλους σας ευχαριστώ προκαταβολικά ; )
 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρόμοια θέματα
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Ποιό ζώο έχει ανακαλύψει το μυστικό της αιώνιας ζωής;
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό merlin21 Κυρ Σεπ 11, 2011 3:10 pm

» ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό zirgos Κυρ Σεπ 11, 2011 12:58 pm

» Ο μανδύας αορατότητας του Χάρι Πότερ είναι... υπαρκτός
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό loakos Τετ Σεπ 07, 2011 4:39 pm

» Ηφαίστειο Σαντορίνης..θα εκραγεί ξανά;
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό merlin21 Παρ Αυγ 26, 2011 3:31 pm

» ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ ΤΩΝ ΑΡΧΑΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ (α΄)
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό merlin21 Πεμ Ιουλ 14, 2011 1:48 am

» Σκοτεινή ύλη & Ενέργεια (Ντοκιμαντέρ Ελληνικοί υπότιτλοι)
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό merlin21 Δευ Ιουλ 11, 2011 10:12 am

» Απίστευτο βίντεο: Σπάει την οθόνη του υπολογιστή με μπουνιά επειδή τρόμαξε!
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό kon_makro Τετ Ιουν 22, 2011 7:39 am

» Strange Crearue REAL FOOTAGE!
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό Kill3r7 Κυρ Ιουν 19, 2011 3:23 am

» O Bush exei sunapsei sxeseis me 3wghinous?
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeαπό Kill3r7 Κυρ Ιουν 19, 2011 3:16 am

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας.

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
merlin21
Admin
merlin21


Αριθμός μηνυμάτων : 407
Points : 1327
Reputation : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : ??????

Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας.   Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας. Icon_minitimeΤετ Μάης 18, 2011 4:00 pm

Καλησπέρα! Σαν καινούργιο μέλος έχω βρει απίθανες τις εμπειρίες διαφόρων μελών και πραγματικά σ’ όλο μου το κορμί ένιωσα ένα ρίγος και μια ανατριχίλα Έχουνε συμβεί και στη δικιά μου οικογένεια αρκετά παράξενα και ανεξήγητα φαινόμενα που πραγματικά έχουνε αλλάξει τις ζωές μας.. Κατάγομαι απ ‘την Κύπρο και μένω σε μια πενταώροφη πολυκατοικία. Πριν περίπου 2 χρόνια μια γειτόνισσα μου έπασχε από καρκίνο και σύντομα θα πέθαινε. Τις επιπτώσεις που έχει αυτή η αρρώστια πιστεύω πως τις γνωρίζουμε όλοι μας γιατί τουλάχιστον οι μισοί από εμάς είχανε ένα τέτοιο δυσάρεστο συμβάν στην οικογένεια τους ή στο φιλικό περιβάλλον. Είχε πολλούς πόνους, και έλεγε συχνά πως δεν τους άντεχε και παρακαλούσε την κοπέλα που την πρόσεχε (η καταγωγή της από τις Φιλιππίνες) να τις δώσει χάπια για να αυτοκτονήσει. Συχνά επίσης έλεγε πως ήθελε να μιλήσει με τον πνευματικό της γιατί ένιωθε μέσα της κάτι δαιμονικό. Λίγες μέρες αργότερα καθώς ήμουν στο σχολείο παίρνω ένα μήνυμα από τη μητέρα μου ότι η γυναίκα αυτή αυτοκτόνησε, πέφτοντας κάτω από την πολυκατοικία. Μας ήρθε σαν φλας στα μάτια και μας σόκαρε με όλη τη σημασία της λέξης. Στο σπίτι και γενικότερα σε όλη την πολυκατοικία υπήρχε τρόμος και φόβος. Στο μπάνιο δεν μπαίναμε μόνοι, ούτε και στο σπίτι μέναμε μόνοι. Όπως και οι αδερφές μου δεν κοιμόντουσαν στο δωμάτιο τους που είναι από την πλευρά της πτώσης. Τέλος πάντων, για να μην πολυλογώ, υπήρχε και ακόμα υπάρχει σε μικρότερο βαθμό όμως αυτός ο φόβος στις καρδιές όλων μας.
1ο Περιστατικό:

Μια μέρα η θεία μου, η οποία και αυτή είναι ένοικος της πολυκατοικίας και καθαρίστρια αυτής, κάλεσε τη μητέρα μου για να της κάνει παρέα να καθαρίσει την πολυκατοικία γιατί φοβότανε μόνη. Δεν είχαν περάσει ούτε 40 μέρες από το θάνατο της γυναίκας εκείνης. Καθώς καθαρίζανε μαζί τη σκάλα, άκουσαν ξαφνικά μια φωνή αλλοιωμένη και πολύ παράξενη σαν να ακουγότανε από χαλασμένο ραδιόφωνο. Αμέσως στάθηκαν και οι δύο προσοχή και κοίταξαν τρομαγμένες η μια την άλλη στα μάτια και είπαν “άκουσες αυτό που άκουσα; Με το 3 να πούμε και οι 2 αυτό που ακούσαμε” και είπανε και οι 2 μαζί “Λένιααα…”. Έτσι λένε τη μητέρα μου.


2ο Περιστατικό:

Καθόμασταν στην κουζίνα εγώ και η μικρότερη μου αδερφή και βλέπαμε τηλεόραση, στο διπλανό δωμάτιο η μητέρα μου με την επίσης μικρότερη μου αδελφή και έφτιαχναν τα μαλλιά τους. Η εξωτερική πόρτα του σπιτιού ήταν ανοικτή το ίδιο και της παραπάνω θείας μου, η οποία μένει στο απέναντι διαμέρισμα. Ξαφνικά ακούμε τη φωνή της θείας μου να φωνάζει τη μητέρα μου με το όνομα της. Ακούσαμε και εγώ και η αδερφή μου την φωνή της θείας μου. Στο διπλανό δωμάτιο η αδελφή μου λέει στη μαμά μου, “Μαμά σε φωνάζει η νονά μου”, φώναξα και εγώ “Θεία έλα μέσα”. Η θεία μου πουθενά και έτσι νομίζαμε πως έφυγε. Πήγαμε δίπλα στο σπίτι της και τη ρωτήσαμε αν φώναξε και η απάντηση ήταν “όχι, δεν σε φώναξα”. Τρομάξαμε τόσο πολύ. Είχαμε ακούσει και οι 3 μας να την φωνάζει, ωστόσο ποτέ δεν καταλάβαμε τι είχε γίνει εκείνη τη μέρα. Η θεία μου σε καμία περίπτωση δεν θα μας έλεγε ψέματα γιατί είναι άτομο εμπιστοσύνης.

3ο Περιστατικό:

Πριν από λίγους μήνες η μεγαλύτερη μου αδελφή βγήκε έξω με κάτι φίλους. Στην επιστροφή την κατέβασαν και έφυγαν. Εγώ ήμουν σπίτι και κοιμόμουν. Ξαφνικά εκείνη τη στιγμή άνοιξα τα μάτια σαν κάτι να ένιωσα. Μετά από λίγο μπαίνει λαχανιασμένη η αδελφή μου σπίτι και άρχισε να φωνάζει “Μαμά….”, ήρθε στο δωμάτιο και η φωνή της έτρεμε και πολύ τρομαγμένα μου είπε “Καθώς ανέβαινα για το ασανσέρ άκουσα μια φωνή να μου φωνάζει περίεργα από το σημείο που έπεσε η γυναίκα εκείνη “Τζούλια…..”. Κατατρομαγμένη δεν μπόρεσε να κοιμηθεί μόνη και ξαπλώσαμε στο ίδιο κρεβάτι.


Είχανε συμβεί τόσα πολλά ακόμη, σε διάφορους ενοίκους της πολυκατοικίας. Τόσα παράξενα και ανεξήγητα φαινόμενα. Σαν κάτι να στοίχειωσε με τον θάνατο της, σαν να γεννήθηκε μια κατάρα. Να αναφέρω ακόμη μια περίπτωση, λίγες μέρες μετά το θάνατο της το ασανσέρ σταματούσε στον όροφο όπου έμενε εκείνη η γυναίκα χωρίς κάποιος να το καλέσει. και ήταν όλα σκοτεινά και τόσο τρομακτικά. Ακουγόντουσαν βήματα στις σκάλες χωρίς κανείς να ήταν εκεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με το θάνατο της σκόρπισε τον πανικό και όλα αυτά ποτέ δεν είχαν ξαναγίνει πριν από το θάνατο της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://geto.forumgreek.com
 
Στοιχειωμένα Σπίτια: Ο Δαίμονας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΑ ΣΠΙΤΙΑ
» δαιμονας...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL GETO :: PARANORMAL :: τρομακτικες ιστοριες-προσωπικες εμπειριες-
Μετάβαση σε: